класичний режим надходження літератури до фонду
режим створення акта на підставі акта списання та зошити заміни
створення акта оцінки надійшли примірників
створення акта оприбуткування періодичної літератури
напівавтоматичний режим переінвентарізаціі фонду
У режимі надходження літератури проводяться всі операції первинного обліку надійшли примірників. Система UniLib в автоматизованому режимі веде ряди інвентарного обліку, повністю автоматично вносить дані в інвентарні книги, першу книгу сумарного обліку, створює і заповнює путівки, зазначає знову надійшла літературу, веде контроль цілісності введених даних кількості і вартості надійшла літератури. На будь-якому етапі реєстрації та обробки літератури можливо редагування, перестроювання описів, пошук дублетів і створення багаторівневих описів документів.
У процесі роботи можна виводити на друк необхідні документи, друкувати штрих-коди, будь-які види каталожних карток. Для бібліотек навчальних закладів існує можливість вказувати інформацію для книгозабезпеченності.
У режимі підписки на періодичні видання бібліотекар має можливість вказати необхідні параметри передплатної кампанії, заповнити поля про періодичність, ціну, одержувача та інші деталі за передплатою видань. А в процесі реєстрації надходжень система автоматизовано створить всі необхідні рівні опису і обліку. Функції аналізу надходжень допоможуть виявити недопоступівшіе газети або журнали. Друк різних документів, як абонементний лист і інші, дозволить істотно прискорити рутинні операції.
Накопичення документів для списання проводиться у будь-який час за відповідними причинами. При цьому в разі вибору причини списання "по втраті читачем" система зажадає внесення заміну. Надалі за зошитом замін буде створена накладна з надходження. У процесі підготовки до списання автоматично будуть проіндексовані ціни
Після завершення накопичення документів бібліотекар може сформувати акт списання. на будь-якому етапі підготовки акта списання існує можливість додати або вилучити з акта будь-який примірник. Всі акти автоматично потрапляють в другу книгу сумарного обліку. Всі списані екземпляри автоматично відзначаються в інвентарних книгах . Сумарні дані підраховуються автоматично.
У системі UniLib можливий процес списання документів вже по факту актів. Акти списання створюються в КСО2 і заповнюються фактично існуючими в БД екземплярами. Так само можливо неявне списання з інвентарної книги. Сумарні дані акта можуть бути внесені вручну.
КСО 1 містить акти надходить до фонду бібліотеки літератури, акти оприбуткованої періодики
КСО 2 містить акти примірників, що вибули з фонду
КСВ 3 містить підсумкові показники складу фонду за кожен період
Класичні книги сумарного обліку фонду. КСВ 1 і 2 можуть бути заповнені вручну або створюватися автоматично в процесі створення актів надходження і списання. Записи в КСВ 3 створюються оператором за потрібний період на підставі сумарних показників з двох попередніх книг. Всі книги можуть бути роздруковані.
Книги інвентарного обліку відображають інформацію про примірники у звичайному вигляді. Для групового обліку примірників передбачений вид картки з розподілом по відділах зберігання. В процесі заповнення інвентарна книга може бути роздрукована.
Даний модуль забезпечує внесення спрощених даних про діціплінах з навчальних планів і дозволяє зв'язати їх з учнями і книгами.
блоки дисциплін, кафедри, семестрова деталізація
Склад фонду по відділах, типами, видами, розділам знань, мов та ін.
Робота над описом може проводитися в будь-якому порядку і з будь-яким рівнем заповнення. Бібліограф, в межах своїх прав, може встановлювати неавтоматичні стану опису, змінювати екземплярність в ретроспективному плані, перебудовувати зв'язкі між описами, проводити аналітичний розпис, брати участь в корпоративній роботі.
існує можливість вбудувати Універсальний тезаурус НПБУ
для медичних бібліотек
У системі є гнучкий механізм формування каталожних карток, що дозволяє створювати вихідні форми будь-якого виду і наповненості. Картки можуть бути сформовані різних розмірів, мультишрифтового, різним кеглем, квітами, під будь-який принтер.
Режим групової корекції документів дозволяє швидко виявити і виправити помилки в описах по всій базі даних.
Режим виявлення паралельних рядів інвентарних номерів дозволяє виявляти і проводити редакцію проблем каталогу, пов'язаних з однаковими інвентарними номерами в різних описах.
Система підтримує єдиного читача з можливістю реєстрації в кожному відділі. Електронний читацький формуляр може отримати фотографію (із файлу,зі сканеру, Веб-камери з можливістю редагування (масштабування, центрування)). Є можливість роздрукувати формуляр читача, читацький квиток зі штрих-кодом, читацький квиток на принтер пластикових карток. Будь-якому читачеві можна зробити розсилку на електронну пошту інформативного характеру або нагадування про заборгованість.
UniLib дозволяє приймати і видавати літературу по штрихкоду або інвентарними номерами. Читача можна ідентифікувати за читацьким квитком, студентським квитком зі штрихкодом з можливістю використання ПІН-кодів для початку сесії облуговування. Система веде статистику обслуговування, дозволяє продовжувати видану літературу, вести протоколювання обслуговування, переглядати історію обслуговування, видавати літературу, якої ще немає в базі даних (спеціальний режим для бібліотек з недовведенним фондом), видавати літературу з іншої бібліотеки (тільки якщо ця бібліотека також використовує UniLib). При видачі літератури з іншої бібліотеки статистичні дані зараховуються обом бібліотекам.
Книга читачів наочно показує розподіл читачів за номерами читацьких квитків.
Більшість видів статистики підраховується автоматично на сервері. Кешування проміжних результатів підрахунку дозволяє отримувати статистичні форми практично негайно.
Введення статистики в ручному режимі встановлює статистичні дані додатково до автоматичним.
Модуль довідки дозволяє взаємодіяти з читачем в режимі питання / відповідь. При цьому читач може працювати як з сайту так і з програми, перед цим авторизувавшись.
Можливості пошуку: пошук в знайденому, збереження результату пошуку, об'єднання результатів пошуку по "і", а так само "або".
настроюється пошук по групах полів зі схожим наповненням
за назвою, році, номеру і з можливістю показування аналітики як результат пошуку
Модуль перевірки фондів забезпечує функціонал по накопиченню інформації про наявність літератури в тому чи іншому відділі бібліотеки і аналізу наявності / відсутності примірників.
Оргштатна структура програми будується в вигляді дерева організацій / підрозділів. Для правильного функціонування різних модулів програми за потрібне вершин можуть бути встановлені додаткові параметри.
Система друкує свої штрих-коди типу EAN-13 для примірників і читацькіх квитків. Налаштування принтера для друку дозволяє друкувати як на стандартні лазерні / струменеві принтери так і на стрічкові принтери штрихкодів.
Дозволяє додавати / видаляти користувачів системи, змінювати атрибути користувачів, встановлювати права і паролі, проводити налаштування системи.
Служить для підвищення версії клієнтської бази даних до версії програми при оновленні, дозволяє проводити деякі спеціальні операції імпорту даних, змін структур.